Kaip taisyklingai valytis dantis

Kaip taisyklingai valytis dantis
Publikuota 2021-11-07 Skaitė 151
 
Kaip visi žinome ir kaip rekomenduoja odontologai, dantis reikėtų valyti 2 kartus per dieną. Atrodo, išsivalyti dantis – visiškai paprasta, tačiau daugelis nežino arba yra primiršę, kaip burnos higiena rūpintis tinkamai. Taigi, šiame straipsnyje apžvelgime svarbiausias kasdienės dantų higienos gaires. 
 
Kuriuo metu geriausia valytis dantis? 
 
Kaip visi žinome, dantis reikia valytis ryte ir vakare (idealiu atveju – po kiekvieno valgio ar užkandžiavimo), tačiau daugelis suabejoja, ar tikslingiausia burnos higienos procedūras atlikti vos pabudus, ar jau papusryčiavus. 
 
Po nakties miego rekomenduojama dantis kruopščiai išsiskalauti vandeniu, o jau po pusryčių – išsivalyti ir dantų šepetėliu. Svarbu nepamiršti, kad pavalgius derėtų palaukti bent 20-30 minučių, kol burnoje nusistovės rūgščių ir šarmų pusiausvyra, ir tik tada išsivalyti dantis. Rūgštys suminkština dantų emalį ir valant dantis jis gali būti dar papildomai pažeidžiamas. Jei labai skubate, tokiu atveju geriau valykite dantis atsikėlę ryte, o po pusryčių tiesiog gerai išsiskalaukite.
 
Vakare dantis optimalu valytis prieš pat miegą, nes miegant seilėtekis sumažėja iki minimumo, tad susidaro ypač palankios sąlygos dantų ėduoniui vystytis. 
 
Dienos metu kaskart pavalgius burną patariama bent jau išsiskalauti vandeniu – taip neleisime bakterijoms atlikti savo juodo darbo. 
 
Neišsivalius maisto likučių iš dantų, seilių bakterijoms veikiant formuojasi apnašos. Jei jos ilgiau nepašalinamos, pradeda vykti cheminės reakcijos, kurių metu išskiriamos rūgštys. Vieną kartą neišsivalius dantų tikrai nieko nenutiks, tačiau nuolat rūgčių veikiamas dantų emalis silpnėja, pradeda irti, vystosi dantų ėduonis ir dantų paviršiuje atsiranda ertmių. Negana to, minkštas apnašas ilgainiui sukietėja ir virsta dantų akmenimis. Bakterijos, esančios apnašose, sukelia blogą burnos kvapą.
 
Svarbi ir dantų valymo trukmė. Dantis šepetėliu reikėtų valytis maždaug 2–3 min., o kiekvienai dantų porai turėtų tekti bent 8–10 judesių. Papildomai reikia skirti laiko tarpdančių išvalymui siūlu ar tarpdančių šepetėliu.
 
Valant dantis svarbiausia – tinkami judesiai ir šepetėlio padėtis
 
Valantis dantis svarbu laikytis nuoseklios valymo metodikos ir apnašas nuo dantų paviršiaus šalinti šluojamaisiais arba sukamaisiais judesiais. Dantis valyti reikia pradėti nuo dantenų, braukiant šepetėliu žemyn kramtomojo paviršiaus link. 

  • Dantų šepetėlio padėtis taip pat kiek skiriasi: valant vertikaliais ar sukamaisiais judesiais šereliai turi būti dedami statmenai dantims, o valant šluojamaisiais judesiais dantų šepetėlį reikia pakreipti 45° kampu. 
  • Krūminius bei prieškrūminius dantis taip pat reikėtų valyti šluojamaisiais judesiais, šepetėlį glaudžiant 45° kampu, tik šepetėlio rankenėlę reikėtų laikyti taip, kad susidarytų smailus kampas. 
  • Apatinių ir viršutinių dantų vidinius paviršius lengviau nuvalysite šepetėlį laikydami vertikaliai. 
  • Kramtomuosius dantų paviršius reikia valyti pabaigoje, šepetėlį dedant šereliais statmenai dantims. Svarbu nespausti per stipriai, kad šepetėlio šereliai neužsiriestų, antraip nepavyks gerai nuvalyti dantų vagelių. 
 
Paprasto dantų šepetėlio neužtenka 
 
Vien dantų paviršių valyti nepakanka: svarbu nuvalyti ir dantenas, vidinius skruostus, liežuvį, gomurio sritį, galiausiai, tarpdančius. Tam ne visuomet užtenka vien dantų šepetėlio. Labai dažnai prireikia specialių šepetėlių, skirtų liežuviui valyti, taip pat tarpdančių šepetėlių ar siūlo ir kt. 
 
Labai dažnai nepakankamai išvalomi sunkiai pasiekiami krūminiai arba kitaip – protiniai dantys, tad jiems valyti labai tinka vieno danties šepetėliai (optimalus pasirinkimas – keičiamosios ant įprasto IONICKISS dantų šepetėlio dedamos galvutės SINGLE TUFT). 
 
SINGLE TUFT vieno danties šepetėlių šereliai yra suspausti, galvutė – itin siaura, tad šepetėliu paprasta pasiekti ne tik protinius, bet ir susigrūdusius dantis, dantų tiltelius, karūnėles, taip pat galėsite kokybiškai išvalyti dantų breketus, nuvalyti apnašas nuo dantenų ir kt. Tarpuose tarp dantų, sunkiai pasiekiamose vietose susikaupusios apnašos galiausiai sukelia dantų ėduonį, periodontitą, kitas ligas, gali tapti blogo burnos kvapo priežastimi. 
 
Be to, labai svarbu pasirinkti kokybiškas, sertifikuotas patikimų gamintojų dantų priežiūros priemones. IONICKISS el. parduotuvėje rasite japoniškus jonizuojančius dantų šepetėlius.
Kliniškai įrodyta, kad IONICKISS dantų šepetėliai padeda kovoti su bakterijomis ir 48 % efektyviau pašalina dantų apnašas. 
 
Švarūs ir sveiki dantys teigiamai veikia mūsų bendrą sveikatą, todėl tinkamam dantų valymui turėtume skirti deramą dėmesį mūsų dienos rutinoje.
 
 
Taip pat skaitykite
2020-09-03
  Senovėje dantų valymo tikslas būdavo pašalinti maisto likučius iš burnos ertmės. Šiuo metu burn...
2021-07-14
Apklausėme burnos higienistę Ramintą Bartulienę, norėdami sužinoti, kokia jos nuomonė apie japonišku...
Naujausios prekės Visos prekės
IONICKISS ORIGINAL - SOFT - Šio minkšto dantų šepetėlio galvutę sudaro dvi..
€1790
3 įvertinimai
  IONPA HOME - elektrinis SONIC dantų šepetėlis - IONICKISS šeimos flagmanas, ..
€13990
5 įvertinimai
IONPA TRAVEL - elektrinis dantų šepetėlis, pirmasis kuris sujungia unikalią dantų valymo joni..
€4690
IONICKISS IONPA TRAVEL - Garsinio joninio elektrinio ( SONIC + IONIC ) dantų šepetėlio keičia..
€1090
Rašyk
Skambink