Dantų apnašų įtaka sveikatai

Dantų apnašų įtaka sveikatai
Publikuota 2022-09-18 Skaitė 2339

Apie tvarkingą žmogaus išvaizdą dažnai galime spręsti ne tik iš jo drabužių ar aksesuarų, bet ir iš…prižiūrėtų dantų! Kiekvienas iš mūsų svajojame apie gražius ir spindinčius dantis, tačiau neretai pamirštame, kad nuo kasdienės dantų priežiūros priklauso ir viso mūsų organizmo sveikata. Įvairūs tyrimai atskleidžia, kad blogi higienos įpročiai yra pagrindinė dantų ėduonies atsiradimo, dantenų ir burnos ertmės ligų problema.

Kaip susidaro dantų apnašos?

Labiausiai prie dantų ėduonies atsiradimo prisideda dantų apnašos, ardančios pačią danties struktūrą bei įtakojančios kitų burnos ligų atsiradimą. Daugelio mokslinių tyrimų įrodyta, kad burnos ertmės ir dantų sveikata yra tiesiogiai susijusi su kai kuriomis lėtinėmis ligomis, tokiomis, kaip cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, aterosklerozė, reumatoidinis artritas ir kt.

Dantų apnašos susidaro iš mineralinių medžiagų, dažniausiai yra gelsvos arba pilkšvos spalvos. Tačiau įsisenėjusios dantų apnašos tampa tamsios rudos ar net juodos spalvos. Dantų apnašos - tai lipni masė, prisitvirtinusi prie dantų paviršiaus. Apnašose esanti burnos mikroflora skaido angliavandenius ir taip išsiskiria rūgštis, kuri sukelia danties emalio demineralizaciją. Iš danties kietųjų audinių išsiplauna kalcio jonai, taip sukeldami dantų ėduonį.

Ilgainiui besikaupdamos dantų apnašos mineralizuojasi ir taip susidaro kristalai, kurie sukietėja ir virsta dantų akmenimis. Kai dantų akmenys liečiasi su dantenomis, jas nuolat dirgindami ir vis labiau atstumdami, gali kilti dantenų uždegiminiai procesai - gingvitas ar net periodontitas.

Kaip išvengti dantų apnašų ir akmenų problemų?

Pagrindinė ir svarbiausia priemonė, padedanti išvengti tokių ligų, kaip periodontitas, gingvitas ir kariesas - reguliari profesionali burnos higiena bei tinkamas dantų valymas ir priežiūra namuose. Paprastai prieš bet kokią dantų gydymo procedūrą ar balinimą, dantų apnašos yra pašalinamos. Labai svarbu suprasti, kad prasta dantų higiena paspartina odontologines problemas, o sunkiausia pasekmė - dantų praradimas. Taigi, rūpinimasis savo dantų būkle ne tik užkerta kelia dantų ir dantenų ligų atsiradimui, bet ir prastai savijautai, ženkliai sutaupo kiekvieno iš mūsų laiko, o tuo pačiu ir pinigų. Yra nustatyta, kad valgant minkštąjį maistą, apnašų ant dantų kaupiasi daugiau nei valgant kietąjį. Taigi, maisto konsistencija yra taip pat labai svarbus faktorius dantų sveikatai. Prie burnos sveikatos gerinimo reikšmingai gali prisidėti ir perteklinio cukraus vartojimo mažinimas.

Jei valantis dantis ar valgant pastebite kraujavimą iš dantenų, galimai vystosi gingvitas, kuris negydomas gali peraugti į periodontitą. Šios ligos pasekmė - uždegiminiai procesai, vedantys prie dantų klibėjimo ir net netekimo. Paraudusios ir patinusios dantenos parodo, kad kuo greičiau reikia apsilankyti odontologijos klinikoje. Kalkinės apnašos kaupiasi ne tik ant dantų ar dantenų, bet ir protezų paviršiaus. Todėl labai svarbu nieko nelaukiant kreiptis į specialistus, užkertant kelią bakterijų dauginimuisi.                     

Dantų apnašas galima atpažinti ir iš nemalonaus burnos kvapo.

Odontologai rekomenduoja apsilankyti mažiausiai du kartus per metus pas specialistus tam, kad pašalinti susikaupusius dantų akmenis ir nuvalyti dantų apnašas. Odontologai kiekvienu individualiu atveju pataria, kaip prižiūrėti dantis, kokį naudoti dantų šepetėlį ar tarpdančių siūlus. Tačiau bene svarbiausias, prevencinis darbas yra atliekamas namuose, kasdien du kartus per dieną reguliariai valant dantis bei skalaujant burną po kiekvieno valgio vandeniu.

Yra žinoma, kad jau trečią dieną nenuvalytos dantų apnašos pradeda kietėti ir po savaitės jos virsta akmenimis. Todėl tik kruopštus ir atidus visų dantų paviršių valymas gali atitolinti šių problemų atsiradimą.

Priemonės efektyviai dantų priežiūrai

Dantų priežiūrai yra siūlomos įvairios priemonės bei naujovės. Tačiau, jeigu norite kokybiškų, klinikiniais tyrimais ištirtų modernių priemonių, rekomenduojame japoniškus jonizuojančius dantų šepetėlius IONICKISS, kurie pašalina 48% daugiau dantų apnašų negu įprastas dantų šepetėlis. Su jonizuotu šepetėliu valyti dantis galima ir su pasta, ir be jos. Tereikia skirti bent porą minučių atidžiam dantų valymui efektyviomis priemonėmis, ir jūsų puikiai prižiūrėtus dantis pastebės jūsų odontologas.

 

Taip pat skaitykite
2021-06-18
Kodėl sakome kad naudoti IONICKISS yra ekonomiškiau? Nes IONICKISS siūlo ne tik dantų šepetėlį ...
2021-11-07
  Kaip visi žinome ir kaip rekomenduoja odontologai, dantis reikėtų valyti 2 kartus per dieną. At...
2022-09-05
Kai svajojame apie kažką, kas padėtų pasaldinti gyvenimą, visada griebiame cukrumi pagardintus skanu...
2023-01-13
Genetika ir burnos sveikata vaidina svarbų vaidmenį nustatant įvairius mūsų burnos sveikatos aspektu...
Susijusios prekės
text_reviews
IONICKISS ORIGINAL – inovatyvus japoniškas jonizuojantis dantų šepetėlis, ku..
€1990
29
text_reviews
IONICKISS KIDS SOFT – vaikiškas jonizuojantis dantų šepetėlis minkšt..
€1990
35
text_reviews
IONPA TRAVEL – elektrinis dantų šepetėlis, kuris sujungia unikalią dantų valymo jon..
€4690
50
text_reviews
IONPA HOME – elektrinis dantų šepetėlis, IONICKISS šeimos flagmanas, su gilumini..
€13990
55
Rašyk
Skambink