Dantų valymas be dantų pastos

Dantų valymas be dantų pastos
Publikuota 2021-11-26 Skaitė 4080

 

Kaip išsirinkti dantų pastą, o gal galima valytis dantis ir be jos?

Daugelis jau išmokome atidžiau rinktis maisto produktus, skaityti produktų etiketes ir tikrinti sudėtį. Taip pat daugelis pradėjo naudoti ekologišką, gamtai ir žmogui draugišką kosmetiką, buitinius valiklius ir t. t. Tačiau ar kada pagalvojote, kad chemines medžiagas buityje gali visiškai pakeisti natūralios, pavyzdžiui, valgomoji soda, o kai kurių priemonių, pavyzdžiui, dantų pastos, galima ir visiškai nenaudoti. Tik yra viena būtina sąlyga: reikia pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Tad pabandykime pagrįsti abu pasirinkimus.

Dantų pastos sudėtis: kodėl svarbu pasidomėti, ką naudojame kasdien?

Dantų pasta yra ne maistas, bet taip pat ją dedame į burną, todėl turėtume nepamiršti, kad dantų pastose analogiškai yra gausybė kenksmingų medžiagų, kurios lengvai patenka į mūsų organizmą. Itin atidžiai reikėtų rinktis dantų pastas vaikams, nes mažieji valydamiesi dantis pastos dažnai nuryja.

Didžiosios dalies komercinių dantų pastų sudėtyje yra dirbtinių dažiklių, saldiklių, konservantų, putojančių medžiagų, ploviklių, abrazyvų ir dar visokiausių ne pačios geriausios reputacijos medžiagų. Nepaisant to, kad šių medžiagų pastose kiekiai – ir labai nedideli, reikia nepamiršti, kad jos į organizmą patenka reguliariai – bent 2 kartus per dieną, ir nuo pat mažens, tad ilgainiui tikrai gali pakenkti sveikatai.

Išsamiau apie pagrindines dantų pastų sudėtines dalis

Tipinę dantų pastą sudaro:

  • Drėkikliai. Pagrindinis dantų pastų komponentas – vanduo. Jis palaiko reikiamą dantų pastos konsistenciją. Taip pat dantų pastų sudėtyje galima aptikti ir tokią pat funkciją atliekančių glicerolio bei sorbitolio.
  • Abrazyvinės dalelės. Jos sudaro maždaug pusę dantų pastos sudėties. Įprastai naudojamas pagal specialią technologiją apdorotas hidratuotas silicio dioksidas (smėlis), kvarcas, kreida arba valgomoji soda. Geriausia rinktis mažiau abrazyvų turinčias dantų pastas. Žemo abrazyvumo (RDA ~50) dantų pastos nekenkia dantų emaliui. Geriausia, jei RDA rodiklis būtų ne didesnis nei 70. Silicio rūgštis ir soda yra mažiau abrazyvios medžiagos.
  • Detergentai (sintetinės paviršinio aktyvumo medžiagos arba tiesiog plovikliai) užtikrina dantų pastos putojimą. Paprastai naudojama pigi medžiaga natrio laurilsulfatas (SLS, SLES). Tyrimais buvo įrodyta, kad ši medžiaga gali paskatinti genų mutacijas, taip pat padidinti onkologinių ligų riziką. SLS (Sodium Lauryl Sulfate) geba prasiskverbti į kraujotakos sistemą. Kai kurios šalys yra uždraudusios dantų pastose naudoti SLS.
  • Fluoridai (fluoras) taip pat aptinkamas daugelio dantų pastų sudėtyje. Svarbu žinoti, kad fluoras gali būti nuodingas nuryjant tik didelius jo kiekius. Todėl visuomet reikėtų naudoti tik žirnio dydžio dantų pastos, stebėti, ar maži vaikai jos nenuryja. Saugus fluoro kiekis dantų pastose suaugusiesiems – 1000–1450 ppm.

Kitos sudėtinės dalys pagal burnos ertmės ir dantų būklę:

  • Nuo ėduonies gali apsaugoti fluoridų, kalcio gliukonato, kitų kalcio junginių, ksilitolio turinčios dantų pastos.
  • Parodontozės profilaktikai svarbios medžiagos – cinko citratas, alavo fluoridas.
  • Jautiems dantims skirtose pastose dažnai aptinkama kalio junginių, alavo fluorido ir kt.

Vienos iš labiausiai vengtinų medžiagų dažnai pasitaikančių dantų pastose:

  • SLS (Sodium Lauryl Sulfate)
  • Triclosan

Itin populiarios – balinamosios dantų pastos, tačiau dėl sudėtyje esančių abrazyvinių dalelių jos ardo dantų emalį. Be to, iš tiesų balinamosios pastos suteikia tik trumpalaikį vizualinį baltumo efektą, o danties paviršiaus atspalvio nekeičia.

Atkreipkite dėmesį, kad brangios dantų pastos nebūtinai yra kokybiškos. Tad svarbiausia renkantis dantų pastą pastudijuoti jos sudėtį.

Dantis valytis galima ir be dantų pastos

Kiekvienas odontologas jums tik patvirtins, kad dantų panašas padeda pašalinti ne dantų pasta, bet kruopštus dantų ir tarpdančių valymas, todėl kur kas svarbiau įsigyti ne dantų pastą, bet kokybišką dantų šepetėlį.

Puikus sprendimas yra pirmasis jonizuojantis dantų šepetėlis IONICKISS – tikra dantų valymo revoliucija. Unikali patentuota technologija užtikrina, kad apnašos nuo dantų paviršiaus pašalinamos panašiu principu, kaip naudojant magnetą. Be to, nebūtina naudoti dantų pastos.

Klinikiniai tyrimai rodo, kad valantis dantis jonizuojančiu dantų šepetėliu IONICKISS apnašos pašalinamos iki 48 % efektyviau nei įprastais šepetėliais net ir nenaudojant dantų pastos.

Kai kuriems žmonėms reikia šiek tiek laiko norint įprasti valytis dantis be dantų pastos. Pastebėjome, kad dažniausiai žmonės kurį laiką ilgisi papildomų skonių burnoje. Bet skonio receptorius galime patenkinti mėgaudamiesi maistu ir gėrimais, o valantis dantis geriau susikoncentruoti į dantų švarą ir visos burnos sveikatą. Jonizuojantis dantų šepetėlis yra tikras japonų samurajus kovoje su dantų apnašomis net ir nenaudojant dantų pastos.

Svarbu: IONICKISS dantų šepetėlius galima naudoti ir su dantų pasta, tik rinkitės ją atsakingai ir, kaip minėta, naudokite po mažą jos žirnelį.

 

Taip pat skaitykite
2020-09-03
  Kadaise dantų valymo tikslas buvo pašalinti maisto likučius iš burnos ertmės. Šiuo metu burnos ...
2021-06-18
Kodėl sakome kad naudoti IONICKISS yra ekonomiškiau? Nes IONICKISS siūlo ne tik dantų šepetėlį ...
2021-07-14
Apklausėme burnos higienistę Ramintą Bartulienę, norėdami sužinoti, kokia jos nuomonė apie japonišku...
2021-11-07
  Kaip visi žinome ir kaip rekomenduoja odontologai, dantis reikėtų valyti 2 kartus per dieną. At...
2022-08-04
  Jeigu mums reikėtų pasirinkti šalį, kuri yra išskirtinė ir turi visiškai kitokį supratimą apie ...
2023-06-09
  Deimantė Jurgelevičiūtė per savo 11 metų burnos higienisto patirtį išbandė daugybę įvairiausių ...
Rašyk
Skambink