Dantų valymas be dantų pastos

Publikuota 2021-11-26

 

Kaip išsirinkti dantų pastą, o gal galima valytis dantis ir be jos?

Daugelis jau išmokome atidžiau rinktis maisto produktus, skaityti produktų etiketes ir tikrinti sudėtį. Taip pat daugelis pradėjo naudoti ekologišką, gamtai ir žmogui draugišką kosmetiką, buitinius valiklius ir t. t. Tačiau ar kada pagalvojote, kad chemines medžiagas buityje gali visiškai pakeisti natūralios, pavyzdžiui, valgomoji soda, o kai kurių priemonių, pavyzdžiui, dantų pastos, galima ir visiškai nenaudoti. Tik yra viena būtina sąlyga: reikia pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Tad pabandykime pagrįsti abu pasirinkimus.

Dantų pastos sudėtis: kodėl svarbu pasidomėti, ką naudojame kasdien?

Dantų pasta yra ne maistas, bet taip pat ją dedame į burną, todėl turėtume nepamiršti, kad dantų pastose analogiškai yra gausybė kenksmingų medžiagų, kurios lengvai patenka į mūsų organizmą. Itin atidžiai reikėtų rinktis dantų pastas vaikams, nes mažieji valydamiesi dantis pastos dažnai nuryja.

Didžiosios dalies komercinių dantų pastų sudėtyje yra dirbtinių dažiklių, saldiklių, konservantų, putojančių medžiagų, ploviklių, abrazyvų ir dar visokiausių ne pačios geriausios reputacijos medžiagų. Nepaisant to, kad šių medžiagų pastose kiekiai – ir labai nedideli, reikia nepamiršti, kad jos į organizmą patenka reguliariai – bent 2 kartus per dieną, ir nuo pat mažens, tad ilgainiui tikrai gali pakenkti sveikatai.

Išsamiau apie pagrindines dantų pastų sudėtines dalis

Tipinę dantų pastą sudaro:

Kitos sudėtinės dalys pagal burnos ertmės ir dantų būklę:

Vienos iš labiausiai vengtinų medžiagų dažnai pasitaikančių dantų pastose:

Itin populiarios – balinamosios dantų pastos, tačiau dėl sudėtyje esančių abrazyvinių dalelių jos ardo dantų emalį. Be to, iš tiesų balinamosios pastos suteikia tik trumpalaikį vizualinį baltumo efektą, o danties paviršiaus atspalvio nekeičia.

Atkreipkite dėmesį, kad brangios dantų pastos nebūtinai yra kokybiškos. Tad svarbiausia renkantis dantų pastą pastudijuoti jos sudėtį.

Dantis valytis galima ir be dantų pastos

Kiekvienas odontologas jums tik patvirtins, kad dantų panašas padeda pašalinti ne dantų pasta, bet kruopštus dantų ir tarpdančių valymas, todėl kur kas svarbiau įsigyti ne dantų pastą, bet kokybišką dantų šepetėlį.

Puikus sprendimas yra pirmasis jonizuojantis dantų šepetėlis IONICKISS – tikra dantų valymo revoliucija. Unikali patentuota technologija užtikrina, kad apnašos nuo dantų paviršiaus pašalinamos panašiu principu, kaip naudojant magnetą. Be to, nebūtina naudoti dantų pastos.

Klinikiniai tyrimai rodo, kad valantis dantis jonizuojančiu dantų šepetėliu IONICKISS apnašos pašalinamos iki 48 % efektyviau nei įprastais šepetėliais net ir nenaudojant dantų pastos.

Kai kuriems žmonėms reikia šiek tiek laiko norint įprasti valytis dantis be dantų pastos. Pastebėjome, kad dažniausiai žmonės kurį laiką ilgisi papildomų skonių burnoje. Bet skonio receptorius galime patenkinti mėgaudamiesi maistu ir gėrimais, o valantis dantis geriau susikoncentruoti į dantų švarą ir visos burnos sveikatą. Jonizuojantis dantų šepetėlis yra tikras japonų samurajus kovoje su dantų apnašomis net ir nenaudojant dantų pastos.

Svarbu: IONICKISS dantų šepetėlius galima naudoti ir su dantų pasta, tik rinkitės ją atsakingai ir, kaip minėta, naudokite po mažą jos žirnelį.